Ražotnes

Valio Eesti AS Laeva Meierei ražotne

Valio Eesti AS Laeva Meierei ražotne atrodas Tartu pašvaldībā Valmaotsa ciemā. Laeva pienotavā tiek gatavoti svaigi piena produkti, piemēram, piens, saldais krējums, kefīrs, jogurts, biezpiena krēms un mājas siers.

Tajā strādā vairāk nekā 260 cilvēki, un tiek ražoti vairāk nekā 220 dažādi produkti. Vienā mēnesī mēs saražojam vairāk nekā 7000 tonnas svaigu piena produktu.

Valio Laeva ražotnē tiek izmantots tīrs svaigpiens no centrālās un dienvidu Igaunijas, kas pie mums nonāk no 39 dažādām saimniecībām.

Ražotnē gatavotā produkcija nonāk ne tikai Igaunijas, bet arī Latvijas, Lietuvas un Grieķijas veikalu plauktos.

Tieši Laeva pienotavā ir radies iemīļotais piena produktu zīmols Alma, zem kura šodien veikalu plauktos iespējams atrast vairāk nekā 100 dažādus piena produktus.

Valio Eesti AS Võru siera ražotne

Valio Võru siera ražotne atrodas gleznainajā dienvidu Igaunijā, skaistās Võru pilsētas nomalē, un 2018. gadā tā atzīmēja savu 50 gadu jubileju.

Võru siera ražotnei ir ļoti sena vēsture, kas aizsākās 19. gadsimta izskaņā. Vēsture ir gara un aizraujoša, taču mēs tās vecumu skaitām sākot ar 1968. gadu, kad Võru tika oficiāli uzsākta siera ražošana. 1968. gada 27. decembrī svinīgi tika atklāts Võrumaa piena produktu kombināts, bet regulāra siera ražošana uzsākās 1969. gada 14. janvārī.

Šobrīd Valio Eesti AS Võru siera ražotne ir viens no lielākajiem darba devējiem Võru, nodarbinot teju 180 cilvēkus. Mēneša laikā vidēji tiek saražotas 900 tonnas dažādu siera produktu, un to gatavošanai mēs izmantojam tīru ausgtākās kvalitātes svaigpienu, kas nācis no saimniecībām centrālajā un dienvidu Igaunijā.

Mūsu populārākie produkti ir: Valio Atleet siers, kas jau atzīmējis savu 35 gadu jubileju, itāļu tipa cietais siers Valio Forte, kas tika baudīts Pekinas Olimpiskajās spēlēs, un Valio Viola kausētā siera sērija, kas nāca klajā 2017. gadā.

Aptuveni puse no Valio Eesti AS Võru siera ražotnes produktiem ceļo ārpus Igaunijas. Tos var atrast Latvijā, Lietuvā, Itālijā, ASV, Somijā, Beļģijā, Grieķijā un citās Eiropas valstīs.