Par Valio Eesti

Valio Ltd. ir lielākais piena pārstrādes uzņēmums Somijā, kas dibināts 1905. gadā, un nu tas kļuvis arī par lielāko pārtikas eksportētāju valstī. To dibināja 4300 Somijas piena lopkopji, kuri joprojām ir tā īpašnieki. Valio grupā ietilpst mātes uzņēmums Somijā un tā struktūrvienības Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, ASV un Ķīnā.

Valio mērķis ir uzlabot cilvēku labklājību, izmantojot inovācijas. Sekojot Nobela prēmijas laureāta A. I. Virtanena pēdās, Valio pieder 350 patenti visā pasaulē. Valio gardos un godalgotos produktus mīl klienti 60 valstīs.

Valio Eesti AS ir piena pārstrādes uzņēmums un Valio grupas struktūrvienība Igaunijā, kas dibināta 1992. gadā. Uzņēmums ražo un tirgo piena produktus, kas galvenokārt tiek gatavoti no piena, kas nācis no saimniecībām centrālajā un dienvidu Igaunijā. Uzņēmuma produktu portfelis tiek nemitīgi papildināts, kopumā ražojot teju 300 dažādus piena produktus un sierus.

Valio Eesti AS piena produkti priecē klientus Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Somijā, ASV, Itālijā, Vācijā, Kiprā un citās Eiropas valstīs. Latvijas tirgū Valio Eesti AS sortiments pārstāvēts svarīgākajās piena produktu kategorijās: piens, kefīrs, krējums, siers, mājas siers, sviests, jogurti, biezpiena krēmi un pudiņi.

Valio Eesti AS piena produkti tiek ražoti divās ražotnēs, kas atrodas Igaunijas dienvidos - pienotavā Valio Laeva un siera rīpnīcā Valio Võru. Tīrs un augstākās kvalitātes piens ir Valio produktu kvalitātes garants. Valio produkti nesatur mākslīgās pārtikas krāsvielas un nepārtraukti tiek samazināts produktos izmantoto piedevu daudzums - jau 98% no zīmola Alma produktiem nesatur konservantus. Visiem Valio Eesti AS ražotajiem produktiem pirms pārdošanas tiek veikta rūpīga daudzpakāpju kvalitātes kontrole saskaņā ar Valio stingrajām kvalitātes prasībām, lai patērētājus sasniegtu tikai labākie produkti.

Uzņēmuma darbības pamatā ir kvalitatīvi, veselīgi un garšīgi piena produkti, kā arī apmierināti patērētāji, partneri un darbinieki. To apliecina mūsu sauklis:

Lai Tu justos labi!

Kvalitāte

Valio Eesti AS darbojas saskaņā ar kvalitātes vadības sertifikātu ISO 9001, kas uzņēmumam tika izsniegts jau 2006. gada beigās. Valio Eesti AS laboratorija darbojas saskaņā ar ISO 17025 standartiem. Kā arī, mēs uzraugām pārtikas nekaitīgumu, balstoties uz HACCP (Hazard Analysis of Critical Control Points) sistēmu.

Valio Eesti AS produktu augsto kvalitāti nodrošina vairāki aspekti:

 • Produkti tiek ražoti tikai no augstas kvalitātes kontrolēta svaigpiena, kas galvenokārt nāk no centrālās un dienvidu Igaunijas saimniecībām;
 • Svaigpiena kvalitāte tiek kontrolēta ik dienas un tiek nodrošināts, ka mūsu produktos izmantotais svaigpiens nesatur antibiotikas;
 • Produktos izmantotās pārtikas piedevas tiek iepirktas tikai no sertificētiem piegādātājiem, ko apstiprinājis Valio;
 • Valio produkti tiek uzraudzīti no sākuma līdz pat beigām - mēs precīzi pārzinām visas mūsu produktos izmantotās sastāvdaļas un piedevu izcelsmi, kā arī varam izsekot svaigpienam līdz pat konkrētai fermai;
 • Produktu kvalitātes kontrole notiek vairākos līmeņos un ir ļoti detalizēta, sākot no svaigpiena un beidzot ar gala produktu;
 • Pastāvīgi tiek investēts ražošanas modernizācijā un kvalitātes pilnveidošanā;
 • Tiek investēts darbinieku apmācībās un prasmju pilnveidošanā.

Valio Eesti AS darbojas videi draudzīgā un ilgtspējīgā veidā

Valio Eesti AS ir videi draudzīgs uzņēmums, kas sertificēts ar vides pārvaldības sertifikātu ISO 14001.

Tas nozīmē, ka Valio Eesti AS uzņemas atbildību par vidi, iegādājoties tehnoloģijas, kas samazina ietekmi uz vidi, nodrošinot ilgtspējīgu izejmateriālu un enerģijas pielietojumu, kā arī sekmējot reģenerējama un energoefektīva iepakojuma izmantošanu.

Valio vērtības

 • Fokuss uz klientu;
 • Ilgtspējība;
 • Inovācijas;
 • Sadarbība.