1/20/2021

Veselības veicinātājs - jaunie Alma Vita+ jogurta dzērieni

Aktīvās vīrusu sezonas laikā cilvēkiem ir svarīga organisma pretestība. Ja vasarā, uzturoties saulē un ēdot svaigas dārza veltes, šķiet, ka organisms sevi uzlādē pats, tad ziemā ķermenis tiek pārbaudīts. Neapšaubāmi, nepieciešamās uzturvielas var uzņemt arī ziemā - ēdot apzināti un uzturā iekļaujot daudzpusīgus un funkcionālus produktus.

“Cilvēki mūsdienās vēlas ne tikai baudīt gardu pārtiku, bet ir interesēti arī tajā, kā tā ietekmē viņu veselību,” saka Nele Jõemaa, Valio mārketinga un produktu attīstības direktore. Pēc viņas teiktā, mērķa grupa, kam rūp apzināts uzturs, ir arvien svarīgāks rādītājs pārtikas nozarē, tāpēc ar vitamīniem bagātinātu pārtikas produktu attīstība ir viena no pieaugošajām tendencēm. “Papildus vitamīniem, kas organismam ir vitāli nepieciešami aukstā laikā, svarīga loma ir arī olbaltumvielām, kas palīdz labāk absorbēt vitamīnus un atbalsta organisma aizsardzību,” Jõemaa iepazīstina ar būtisku jauno veselības veicinātāju priekšrocību.

Jaunie Alma Vita+ jogurta dzērieni ir bagātināti ar 20 miljardiem L. rhamonosus GG pienskābes baktēriju, kā arī ar D un B12 vitamīniem. D vitamīns palīdz stiprināt elpceļu gļotādas makrofāgus un imūnās šūnas. Turklāt tas palīdz mazināt nogurumu. “Cilvēkiem, kas dzīvo mūsu platuma grādos, ieteicams lietot D vitamīnu kā uztura bagātinātāju, īpaši zīdaiņiem, grūtniecēm un mātēm, kas baro bērnu ar krūti. Alma Vita+ jogurta dzērieni arī ir labs veids, kā papildināt D vitamīna krājumus. “Jau 100 g mazā pudelīte sniedz 20% no nepieciešamās D vitamīna diennakts devas pieaugušajiem, lai mēs varētu būt veseli,” saka Jõemaa.

Pienā esošais kalcijs palīdz labāk absorbēt B12 vitamīnu. Šī svarīgā vitamīna trūkums var izraisīt nogurumu, vājumu, aizcietējumus un nervu problēmas. Dabiskā veidā B12 vitamīnu var iegūt tikai no dzīvnieku izcelsmes pārtikas: tiem, kas gaļu un olas izvēlas patērēt minimāli, nepieciešamos vitamīnus var piedāvāt piena produkti. “B12 vitamīns palīdz mazināt ķermeņa nogurumu un izsīkumu, un tāpēc tas ir svarīgs papildus spēka avots ziemā,” skaidro produktu eksperte.

Alma Vita+ jogurta dzērieni ir pirmie produkti bez laktozes Alma produktu līnijā. Zīdainās tekstūras jogurta dzērienu sērijā iekļautas trīs garšas: ar avenēm un mellenēm, ar meža zemenēm, kā arī tropiskā ar apelsīniem un ananāsiem. “Jaunajiem jogurta dzērieniem ir aizverams vāciņš, kas tos padara par ideālu un ātru uzkodu, lai stimulētu organismu pirms treniņa un pēc garas darba vai skolas dienas,” saka Jõemaa.