11/3/2021

Veikalu plauktus sasniedzis Alma tradicionālais biezpiens

Teju 1,7 miljonu lielu investīciju rezultātā, oktobrī tika uzsākta ražošana jaunākajiem produktiem Valio Eesti AS sortimentā - Alma tradicionālajiem biezpieniem ar tiem raksturīgo graudaino struktūru.

“Nesen tika pabeigta viena no mūsu šī gada lielākajām investīcijām - Laeva ražotnē tika uzstādītas nepieciešamās iekārtas tradicionālā biezpiena ražošanai, kas palīdzēs mums iekļūt pilnīgi jaunā produktu kategorijā. Ilgstošas sagatavošanās rezultātā, uzstādītas iekārtas, tehnoloģijas un sastāvdaļas, kas ļauj ražot tieši tādu produktu, kādu patērētāji sagaida no viena patiesi tradicionāla un graudaina biezpiena,” stāsta Nele Jõemaa, Valio Eesti AS mārketinga un produktu attīstības direktore.

Ja biezpiena pastas un krēmi Valio ražotnē tiek gatavoti jau gadu desmitiem, tad ar jaunajām iekārtām iespējams saražot arī rupjākas tekstūras biezpiena izstrādājumus, kuru ražošanas process ir ievērojami sarežģītāks. Lai iegūtu krēmveida biezpiena produktus, sūkalas tiek atdalītas ar centrbēdzes spēku, bet no biezpiena tās tiek notecinātas lēnām, lai saglabātos sulīgie biezpiena graudi. “Pateicoties nogatavināšanas procesam, biezpienā tiek saglabāts liels daudzums sūkalu, kas to padara par olbaltumvielām bagātu produktu - atkarībā no produkta, to saturs saglabājas 16-18% apmērā,” norāda Jõemaa. Tas nozīmē, ka jau 100 g produkta sniedz 20-25% no ikdienā nepieciešamās olbaltumvielu devas pieaugušam cilvēkam.

“Radot produktu, primāri tika domāts par visiem mājas pavāriem un kūku cepējiem, kuri labprātāk izmanto tradicionālo biezpienu ar sulīgu un graudainu tekstūru. Alma tradicionālais biezpiens ir ideāli piemērots gardu kūku, pīrāgu un konditorejas izstrādājumu gatavošanai un, protams, baudīšanai tīrā veidā, jo tas ir olbaltumvielām bagāts produkts,” stāsta Jõemaa. Raksturīgi Alma produkcijai, jaunais biezpiens nesatur konservantus un ir gatavots no tīra piena. “Gadu gaitā patērētāji mums vairākkārt ir rakstījuši un izteikuši vēlmi, lai kādreiz Alma sortimentā tiktu iekļauts biezpiens - tagad viņi var priecāties, jo tas ir klāt,” viņa piebilst.

Alma tradicionālais biezpiens iepakots ērti atveramos 200 g iepakojumos un ir pieejams četrās dažādās versijās: biezpiens ar rozīnēm, biezpiens ar vaniļu, vājpiena biezpiens 0,5% un biezpiens ar saldo krējumu 4%.