4/9/2019

Valio sieram piešķirts Halal sertifikāts

Valio Võru Juust siera ražotne veiksmīgi izturēja auditu, kā rezultātā rūpnīcai un tajā ražotajiem sieriem tika piešķirts Halal sertifikāts. Tādējādi siera ražošana un šim nolūkam izmantotās izejvielas Valio Võru Juust siera ražotnē tika pasludinātas par atbilstošām islāma valstīs spēkā esošajiem standartiem.

Saskaņā ar Valio Eesti AS izpilddirektoru Maido Solovjovu, Võru ražotais augstās kvalitātes siers ļoti ieinteresējis islāma valstu pārstāvjus dažādās ārzemju izstādēs, taču līdz šim sertifikāta trūkums liedza notikt reāliem darījumiem.

“Pateicoties sertifikātam, mūsu eksporta flagmanis - itāļu tipa cietais siers Forte un jaunais cietais siers Gran Regale, var sākt iekarot jaunus tirgus. Halal sertifikāts ne tikai paver durvis uz arābu un citu islāma valstu tirgiem - to pieprasa arī musulmaņu kopienas ar augstu patēriņa potenciālu, kas dzīvo citās lielākajās pasaules valstīs,” skaidro Solovjovs.

“Piemēram, mēs esam sākuši eksportu uz Dienvidāfriku un Kanādu, kur, pateicoties Halal sertifikātam, ir iespējams ievērojami paplašināt tirdzniecības tīklu tajos kanālos, kas galvenokārt apgādā musulmaņus,” viņš saka.

Papildus sieriem Forte un Gran Regale, sertifikāts tika piešķirts arī Atleet Cheddar, Lacey Swiss, Regato un Cagliata sieriem, kas ir populāri Dienvideiropas valstīs, kā arī sūkalu koncentrātam, kas arī ir viena no Valio siera rūpnīcas eksporta precēm.

Sertifikācijas laikā, ko veica Halal barības un pārtikas inspekcija Hāgā, eksperti pārbaudīja visu dokumentāciju par siera ražošanu attiecībā uz visām izejvielām un ražošanas procesiem, kā arī veica auditu uz vietas ražotnē. Sertifikāts ir derīgs vienu gadu, pēc kura nepieciešams veikt jaunu pārbaudi, lai saglabātu Halal zīmes lietošanas tiesības.