10/22/2019

Valio papildina sortimentu ar augu bāzes produktiem

Sākot no oktobra Valio produktu klāstam pievienosies augu bāzes produkti. Pirmais, kas nonāks Latvijas veikalu plauktos, būs Oddlygood Barista auzu dzēriens kafijai.

Auzu bāzes produktu saime Valio Oddlygood atbilst visu to patērētāju vēlmēm, kuri dod priekšroku augu izcelsmes produktiem, kā arī to patērētāju vēlmēm, kuri savu ikdienas ēdienkarti vēlas padarīt daudzveidīgāku un aizraujošāku. “Lai gan Valio galvenokārt ir pazīstams kā piena produktu ražotājs, kopā ar mātes uzņēmumu Somijā mums ir vairāk nekā simts gadus ilga pieredze dažādu sastāvdaļu, ražošanas metožu un jaunu produktu izstrādē. Jaunās tendences pārtikas rūpniecībā un patērētāju rīcībā šobrīd šīs plašās zināšanas ļauj pielietot jaunā produktu kategorijā,” stāsta Valio Eesti AS mārketinga un produktu attīstības direktore Krista Kalbina.

Valio Oddlygood augu bāzes produktu klāsts ir sistemātisku pētījumu un produktu izstrādes rezultāts. Dažādu valstu pētījumi rāda, ka teju 90% no augu bāzes produktu patērētājiem tos apvieno ar dažādiem piena produktiem. Augu izcelsmes produktu gadījumā svarīgākie rādītāji ir bagātīga garša un laba tekstūra, kas kļuva par centrālajiem principiem jaunās produktu kategorijas izstrādē.

Papildus garšai, izstrādes komandu vadīja vēlme tirgū ienest uzturvērtības ziņā daudzveidīgu produktu saimi. Oddlygood produkti satur augu izcelsmes D2 vitamīnu un tie ir bagātināti ar jodu un kalciju. Salīdzinot ar daudziem līdzīgiem produktiem, tie satur divreiz vairāk olbaltumvielu.

Kā pirmais produkts Latvijā būs pieejams Valio Oddlygood Barista auzu dzēriens kafijai, kas tiek gatavots no Somijas vietējām auzām. Auzu dzērienam ir maiga garša, un tas tika izstrādāts sadarbībā ar kafijas ekspertiem.

“Auzu dzērienam ir burvīga tekstūra - tas viegli putojas, neslāņojas un ir lieliski piemērots latte mākslas veidošanai. Eksperti novērtē arī dzēriena dabīgo garšu bez salduma, kas pastiprina kafijai raksturīgās notis,” Valio pārstāve raksturo jauno produktu.

Bezglutēna auzu dzēriens ir piemērots gan filtrētai kafijai, gan espresso bāzes dzērieniem. Neatvērtā veidā Valio Oddlygood Barista var uzglabāt istabas temperatūrā tāpat kā citus UHT produktus.