4/28/2020

Valio investējis nepilnus 400 000 eiro jaunā ražošanas līnijā

Šonedēļ Valio laida klajā jaunu, pilnībā automātisku pudiņu ražošanas līniju, kas ir arī viena no uzņēmuma lielākajām investīcijām šajā gadā. Teju 400 000 eiro vērtajā līnijā ražotie Alma pudiņi veikalu plauktos nonāks maija pirmajā pusē.

Pudiņa līnija darbu uzsāka Valio Laeva ražotnē, kurā pērnā gada jūnijā tika izveidota jauna mājas siera līnija, kas izmaksāja 3,7 miljonus. Pēc Valio Eesti AS izpilddirektora Maido Solovjova teiktā, šis ir vēsturisks brīdis, jo līdz ar jauno ražošanas līniju uzņēmums ieiet pilnīgi jaunā produktu kategorijā. Turklāt tā ir pirmā Valio ražošanas līnija karstajai uzpildei. “Pudiņa īpatnība ir tā, ka produkts tiek iepakots karsts. Tā kā šādi produkti mūsu rūpnīcā iepriekš nav ražoti, viss izstrādes process pozitīvā ziņā bija ļoti pamācošs pārbaudījums,” stāsta Solovjovs.

Apkopojot dažādus pārdošanas datus, var norādīt, ka pudiņu produktu kategorijai ir pieaugoša tendence. “Jaunā līnija ir ieguldījums produktu grupā ar augošu tirgus potenciālu. Mēs esam veltījuši pietiekami daudz laika, lai izstrādātu produktu, kas var ne tikai pārņemt tirgu, bet arī to audzēt,” norāda Solovjovs.

Pēc Solovjova teiktā, Valio nesenās investīcijas uzskata par daļu no plašākiem attīstības plāniem, kuru mērķis ir piedāvāt patērētājiem vēl plašāku piena produktu klāstu. “Tā ir daudzfunkcionāla ražošanas līnija, ko nākotnē varēs izmantot daudzpusīgām produktu izstrādes aktivitātēm. Jaunā līnija Valio ļaus turpināt augt gan vietējā Igaunijas, gan ārvalstu tirgū - tuvākajā laikā ar Alma pudiņu plānojam paplašināties visā Baltijas tirgū,” skaidro Solovjovs.

Šobrīd līnijas uzstādīšana, kas ilga gandrīz trīs mēnešus, ir pabeigta, un pirmie produkti Igaunijas veikalos nonāks maija pirmajās dienās. Sērija sastāv no trim dažādām garšām: papildus jau klasiskajam vaniļas un karameļu pudiņam plauktos atradīsiet arī šokolādes-lazdu riekstu garšas pudiņu.