5/2/2016

Valio ievieš pirmo autentisko grieķu jogurta sēriju Igaunijā

Maijā veikalu plauktos nonāks Alma grieķu jogurti, kas ir vienīgie Igaunijā ražotie grieķu jogurti, kuru pamatā īsts grieķu jogurta ieraugs no Krētas salas un izmantota autentiska separācijas metode.

Pēc Valio Eesti AS mārketinga direktores Kristas Kalbinas vārdiem, uzņēmumam bija svarīgi, lai tas būtu kaut kas jauns un atšķirīgs tirgū.

“Produktu izstrādē pamatojāmies uz to, lai mūsu jogurti būtu tieši tādi, kā grieķu jogurti Grieķijā - gatavoti tā, lai lielākā daļa sūkalu tiktu atdalītas, tiem būtu sniegbalta krāsa, samtaina konsistence, augsts olbaltumvielu un zems tauku saturs, t.i. 4%,”skaidro Kalbina.

“Kamēr Igaunijā grieķu jogurta tirgus ir attīstības stadijā, citur pasaulē šī koncepcija ir vadošajās pozīcijās, un, pateicoties augstajam olbaltumvielu saturam un tīrajām sastāvam, tā ieguvusi “superfood” imidžu. Arī Igaunijas tirgus dodas šajā virzienā, un par superpārtiku dēvētais grieķu jogurts tiek arvien vairāk iecienīts,” komentē Kalbina.

Alma grieķu jogurts bez piedevām ir Clean label produkts - tas satur tikai trīs sastāvdaļas: pienu, saldo krējumu un grieķu jogurta ieraugu. Jogurtam nav pievienotas piedevas vai biezinātāji. “Alma grieķu jogurtam ir bieza un samtaina konsistence - tas satur 2,5 x vairāk piena un 2 x vairāk olbaltumvielu nekā parastais jogurts,” piebilst Valio mārketinga direktore.

Alma grieķu jogurts bez piedevām tiks piedāvāts 180 g un 370 g glāzītēs. “Mazais iepakojums ir ideāli piemērots vienai ēdienreizei, piemēram, ar ogām, riekstiem, medu, musli vai citām piedevām. Lielais iepakojums ir piemērots maltīšu gatavošanai vai vienkārši, lai apmierinātu lielāku kāri pēc jogurta,” stāsta Kalbina.

“Uz grieķu jogurta iepakojuma sniedzam arī ieteikumus tā lietošanai - papildinot ar dažādām piedevām, gatavojot dip mērces vai lietojot krējuma vietā kā vieglāku alternatīvu,” viņa piebilda.

Papildus Alma grieķu jogurtam bez piedevām, Valio ievieš jogurtus ar unikālām garšu kombinācijām - pirmie patērētājus sasniegs mango-baltās šokolādes, brūkleņu, kā arī kazeņu-aveņu grieķu jogurti. Grieķu jogurti ar piedevām pieejami 125 g glāzītēs.