10/4/2021

Valio augu bāzes produktiem pievienojas auzu dzēriens ar kanēļa un kardamona garšu

Oktobrī augu bāzes produktu cienītāji veikalu plauktos atradīs jaunu pārsteigumu: Valio Oddlygood® Barista auzu dzērienu kafijai ar kanēļa un kardamona garšu, kas īpaši radīts kafijai. Auzu dzēriens ar kanēļa un kardamona garšu kafiju padara maigu un pilnvērtīgu, kā arī sniedz iespēju nobaudīt kanēļa rullīša garšu, neēdot pašu mīklas izstrādājumu.

Pirmo reizi Valio augu bāzes produkti Latviju sasniedza 2019. gada rudenī, kad veikalos nonāca Oddlygood® Barista auzu dzēriens kafijai. Tas ātri iekaroja patērētāju sirdis. Šobrīd Valio Eesti AS augu bāzes produktu saime izaugusi līdz četriem produktiem, kas ietver ne tikai auzu dzērienus, bet arī auzu uzkodas ar ogu piedevām. Visi produkti tiek gatavoti no Somijā audzētām auzām, kas nesatur lipekli, un ir piemēroti arī vegāniem.

Saskaņā ar Valio mārketinga un produktu attīstības direktores Neles Jõemaa teikto, augu bāzes produktu radīšana ir sistemātisku pētījumu un produktu izstrādes rezultāts. Lai gan augu bāzes dzērieni nav tradicionāla piena nozares produktu kategorija, iepriekšējā pieredze piena produktu radīšanā ir ļoti noderīga: “Oddlygood® Barista sērija galvenokārt paredzēta tiem patērētājiem, kuri augu dzērienus kombinē ar kafiju, tādēļ īpašs uzsvars produktu izstrādē likts uz specifiskām niansēm, kas izceļ kafijas garšu un tekstūru. Izmantojot priekšrocības, ko sniedz zināšanas par pienu, arī Oddlygood izstrādē kļuva svarīgs sastāvdaļu ideālais balanss, kas palīdz veidot biezas piena putiņas” norāda Jõemaa. “Kanēļa un kardamona garšas auzu dzēriena gadījumā galvenā uzmanība tika pievērsta bagātīgai garšai, kas ļauj baudīt patīkami pilnīgu kanēļa rullīša garšu pat tad, ja mīklas izstrādājums nav pieejams,” viņa piebilst.

Valio Oddlygood auzu bāzes produktu saime atbilst visu to patērētāju vēlmēm, kuri dod priekšroku augu izcelsmes produktiem, kā visiem, kuri savu ikdienas ēdienkarti vēlas padarīt daudzveidīgāku un aizraujošāku. Papildus aizraujošajai garšai un brīnišķīgām putām, Oddlygood® Barista auzu dzēriens kafijai ar kanēļa un kardamona garšu satur arī B2, B12 un D2 vitamīnus, kā arī jodu. Turklāt, tas nesatur lipekli, jeb glutēnu.