2/2/2021

Radošais gars Mari Ojasāra: kā sievietes mēs sagaidām pārāk lielu uzmanību no citiem

“Es uzskatu - kā sievietes mēs sagaidām pārāk lielu uzmanību no citiem, piemēram, novērtējumu par to, kā mēs izskatāmies un vai esam tā vērtas, lai atļautos sev ko skaistu. Mums katrai ir savs stāsts, un, ja mēs uzdrošinātos vairāk darīt pa savam, būtu tik daudz aizraujošā un nozīmīgā, radošuma un uzņēmējdarbības,” saka Mari Ojasāra, pazīstama rotu dizainere un divu bērnu mamma. Kur gan viņa smeļas iedvesmu savam darbam?

Rotu dizainere Mari Ojasāra (Mari Ojasaar) kopā ar vīru pasaules apceļotāju un rakstnieku Jesperu Parvi (Jesper Parve) jau gadiem ilgi vij ģimenes ligzdu gan Igaunijā, gan ārpus tās. Pāris dzīvojis Bali salā, Tallinas centrā, vecā lauku mājā, Hījumā salas vasarnīcā, kā arī treilerī. “Esmu piedzīvojumu meklētāja, un dažādi galamērķi man šķiet ļoti iedvesmojoši - it kā darbam tiktu atvērtas jaunas durvis pa kurām var ienākt ideju vilnis. Kad ceļojumi šogad pārtrūka, mūsu ģimene uz vairākiem mēnešiem nonāca Hījumā salā. Daudzējādā ziņā tas bija ļoti īpašs laiks, kad es atkal varēju iemīlēt Igaunijas dabu, mežus un jūru,” viņa dalās.

Iedvesma no dabas izpaužas arī Mari darbos. Jaunākais papildinājums KUMA Design rotu saimē ir divpusējie Butterfly Effect tauriņu auskari. “Man vienmēr ir paticis, ja kādu lietu var aplūkot vai izmantot dažādos veidos - tas ir neliels atgādinājums, ka pasaulē ir daudz vairāk, nekā pirmajā acu uzmetienā var likties!” skaidro autore. Lai gan oficiāli tiek uzsvērts, ka abpusējos tauriņu auskarus paredzēts valkāt divos virzienos, patiesībā tiem ir vairāk pielietojuma iespēju - ja šodien vēlies būt pieticīga, valkā tikai sudraba kājiņas. Uzdrīksties būt Tu pati un darīt lietas pa savam!” Ojasāra atgādina, cik svarīgi cienīt savu iekšējo es.

“Es uzskatu - kā sievietes mēs sagaidām pārāk lielu uzmanību no citiem” viņa saka, atgādinot visām sievietēm, ka dāvanas vari izgatavot arī Tu pati. “Pirms dažiem gadiem es sāku gatavot dāvanas sev. Ar lielu mīlestību un cieņu pret iekšējo sievieti, kas mīt manī. Iekšējās sievietes aprūpēšana katrai sievietei sniedz enerģiju, kas piesaista cilvēkus - tevi pamana un vēlas pievērst tev uzmanību,” Ojasāra ir pārliecināta. Tādēļ šajā pavasarī sadarbībā ar Valio Viola tika radīta īpaša tauriņu auskaru kolekcija, kas dizaina rotas padara pieejamas katrai sievietei.

Valio mārketinga un produktu attīstības direktore Nele Jõemaa skaidro, ka drosme lauzt tradīcijas vienmēr ir bijusi daļa no Viola veiksmes stāsta. “Kad Valio Viola pirmo reizi parādījās veikalu plauktos, mēs radījām produktu iedvesmotu sarkanu kleitu kolekciju, ko veidoja Iris Janvier modes nama dizaineri. Mēs turpinām šo virzienu un atgādinām visām sievietēm, ka papildus ikdienas lietām ik pa laikam varam atļauties arī ko skaistu,” viņa skaidro.

Kolekcija, kas dzimusi simbiozē ar Mari Ojasāras ceļojumiem un Valio Viola kausēto sieru, ir pieejama trīs dažādos krāsu variantos: sarkanā, zilā un rozā, ko var pielāgot garastāvoklim. Auskari ir roku darbs, izmantojot krāsotu koku un 925 proves sudraba kājiņas. Elegantais rotu pāris iesaiņots klasiskā dāvanu kastītē, lai to uzreiz varētu ērti uzdāvināt vai izmantot auskaru uzglabāšanai.

Lai savā īpašumā iegūtu Valio Viola by KUMA auskarus, jāsakrāj 10 Valio Viola kausētā siera vāciņus ar kampaņas uzlīmi un jānosūta SIA Valio International. Plašāka informācija par kampaņu: https://www.viola.ee/lv/. Kampaņa norisinās no 1. februāra līdz 30. aprīlim.