4/20/2020

Populārais lauku piens nonāk veikalos kā pilnpiena jogurts

Maijā veikalu plauktos nonāks Alma pilnpiena jogurti, kuru tīrā garša un zīdainā konsistence sasniegta ar pilnpiena palīdzību. Ja pirms kāda laika tika uzskatīts, ka trekni piena produkti nav veselīgākā izvēle, tad šobrīd dabīgi un mazāk apstrādāti piena produkti kļuvuši par augošu tendenci.

Kā pastāstīja Valio mārketinga un produktu attīstības direktore Nele Jõemaa, pilnpiena jogurta sērijas radīšanas iedvesmas avots ir patērētājs, kurš spēj novērtēt autentisku pārtiku ar lauku garšu.

“Vēl pāris gadus atpakaļ patērētājs, kurš sekoja līdzi savai veselībai, uzskatīja, ka priekšroka jādod piena produktiem ar zemu tauku saturu, bet šobrīd situācija tirgū ir pilnīgi citāda. Cilvēki apzinās piena tauku vērtīgās īpašības un vēlas veikalos redzēt produktus ar tīru un dabīgu garšu, piemēram, pienu. Caur jogurtu šīs vērtīgās īpašības sasniedz arī visus tos, kas pienu nedzer,” Jõemaa raksturo tendences, kas motivēja radīt jauno produktu sēriju.

Salīdzinot ar parastajiem jogurtiem, pilnpiena jogurtos ir lielāks piena tauku procentuālais daudzums, kas organismam palīdz absorbēt lietderīgas vielas, piemēram, pienā esošo kalciju un D vitamīnu. Tieši tādēļ pilnpiena jogurts ir laba izvēle brokastīs vai uzkodā bērniem un jauniešiem augošā vecumā, kuriem dienas laikā nepieciešams vairāk enerģijas.

Jaunie Alma pilnpiena jogurti ir pieejami četrās dažādās garšu kombinācijās: ar lācenēm, ceptiem āboliem, kazenēm un saldajiem ķiršiem.

Valio Eesti AS ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Baltijā. Pārstrādāta svaigpiena produkti no Centrālās un Dienvidu Igaunijas saimniecībām pieejami pircējiem arī Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā un ASV. Uzņēmuma produktu klāsts ietver gan ikdienas, gan funkcionālos piena produktus, kas balstīti Valio starptautiskās grupas zinātniskajos pētījumos un jaunākajās ražošanas metodēs. Valio pētījumiem ir piešķirta Nobela prēmija.