5/8/2018

Nozīmīgs ieguldījums ienesīs vairākus Alma produktus 2 L iepakojumos

Valio Eesti AS investējis teju 700 000 eiro jaunā iepakojuma līnijā Laeva ražotnē, kas veikalu plauktos ļaus nogādāt vairākus uzņēmuma populārākos piena produktus divu litru tetrapakās jau no šī gada maija.

“Kamēr gan Igaunijā, gan citur pasaulē saldinātie produkti un konditorejas izstrādājumi tiek pakoti arvien mazākos iepakojumos, dabīgā piena un kefīra gadījumā patērētāji dod priekšroku lielākiem iepakojuma formātiem. Tie palīdz ietaupīt vērtīgo vietu ledusskapī un laiku, kas tiek patērēts iepērkoties, īpaši lielās ģimenēs” stāsta Valio mārketinga direktore Krista Kalbina.

Investīciju rezultātā kā pirmie Latvijas veikalu plauktos nonāks divi piena produkti lielajos jeb XXL iepakojumos - Alma 2,5% piens un Gefilus kefīrs ar vēderam draudzīgajām pienskābes baktērijām LGG.

“Šie ir produkti, kas piena cienītāju ģimenēs parasti beidzas pirmie un nereti tiek gādāti vairāki iepakojumi uzreiz - pērkot lielo iepakojumu ar atkārtoti aizverama korķi, šīs ģimenes var būt pārliecinātas, ka mazākie piena draugi varēs kārtīgi padzerties, vecākus neatstājot bez rīta kafijas,” saka Kalbina.

Pēc viņas teiktā, dabīgo piena produktu pakošana lielākos iepakojumos ir svarīga arī tādēļ, ka šādi bērni pierod pie piena malkošanas ikdienā. “Uztura speciālisti pēdējos gados ir nobažījušies par piena un piena produktu patēriņa samazināšanos jauniešu vidū. Lai pārtrauktu šo tendenci, ir svarīgi bērnus iepazīstināt ar ieradumu dzert pienu, un fakts, ka ledusskapī vienmēr atrodams piens XXL iepakojumā noteikti palīdz,” saka Valio pārstāve.

Valio Eesti AS ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Baltijā. Pārstrādāta svaigpiena produkti no Centrālās un Dienvidu Igaunijas saimniecībām pieejami pircējiem arī Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā un ASV. Uzņēmuma produktu klāsts ietver gan ikdienas, gan funkcionālos piena produktus, kas balstīti Valio starptautiskās grupas zinātniskajos pētījumos un jaunākajās ražošanas metodēs. Valio pētījumiem ir piešķirta Nobela prēmija.