5/9/2019

Nozīmīgas investīcijas Laeva pienotavā ienes ekonomisku mājas siera līniju

Valio Laeva Meierei pienotavā tika investēti 5,6 miljoni eiro ražotnes paplašināšanai, kā rezultātā jaunā mājas siera līnija sniedz iespēju saražot divreiz vairāk mājas siera, ar vairāk nekā divas reizes mazāku ūdens patēriņu.

“1142 kvadrātmetru lielais paplašinājums palielināja mūsu rūpnīcas kopējo platību par vairāk nekā desmito daļu, proti, līdz teju 12,4 tūkstošiem kvadrātmetru. Jaunajā ražošanas ēkā uzstādītā mājas siera līnija ir pilnībā automatizēta un aizstāj esošo 1991. gadā Somijas mātes uzņēmuma ieviesto aprīkojumu, ko mēs pārņēmām 2003. gadā. Jaunā mājas siera līnija ļauj nodrošināt augstāku un stabilāku kvalitāti un paplašināt esošo produktu klāstu ar jaunu iepakojumu. Pašreizējo ražošanas apjomu ir iespējams dubultot. Papildus apjomam un kvalitātei ražošanas ekonomija bija svarīgs kritērijs, iegādājoties Laeva pienotavas mājas siera līniju, kas ir svarīgi gan no izmaksu ietaupījuma, gan no ietekmes uz vidi viedokļa,” stāsta Valio Eesti AS izpilddirektors Maido Solovjovs.

Pēc Solovjova teiktā, katra jaunā iekārta patērē mazāk elektroenerģijas nekā iepriekšējā, taču jaunā Valio mājas siera līnija ievērojami samazinās arī ūdens patēriņu. Ja pašreizējā līnijā vienas tonnas mājas siera graudu ražošanai tika izmantotas 12,5 tonnas ūdens, tad jaunā līnija samazinās ūdens patēriņu vairāk nekā divas reizes. “Jaunās līnijas kapacitāte ir ~2000 tonnas mājas siera gadā, un ar jauno līniju mēs ietaupīsim vairāk nekā 12000 tonnu ūdens, proti, 21 dienu no rūpnīcai nepieciešamā neapstrādātā ūdens daudzuma,” skaidro Solovjovs.

Līdz ar jaunās līnijas palaišanu paplašināsies arī pašreizējā mājas siera sortiments. Sporta faniem par prieku produktu klāsts tiks papildināts ar PROfeel proteīna mājas sieru 200 g iepakojumā. Atjaunota arī mājas siera ar skābo krējumu recepte un produktu sērija, kam pirmo reizi pievienots lielais puskilograma ģimenes iepakojums.

Mājas siera ēkas celtniecība Laeva pienotavā ilga nepilnus astoņus mēnešus un izmaksāja 1,9 miljonus eiro. Investīcijas, kas saistītas ar jaunās līnijas iegādi un uzsākšanu, bija 3,7 miljoni eiro.

“Mēs esam izvirzījuši mērķi ik gadu ieguldīt aptuveni 5% no apgrozījuma nozīmīgos Laeva un Võru ražotņu attīstības projektos, lai modernizētu ēkas un ražošanas līnijas, radītu iespējas jaunu produktu izstrādei ar augstu pievienoto vērtību un palielinātu mūsu konkurētspēju gan vietējā tirgū, gan ārpus Igaunijas,” piebilst Solovjovs.