5/29/2018

Kafijas meistari izvēlas Alma pienu kā labāko pienu kafijai

Kafijas eksperti, kas apmeklēja Tallinas kafijas festivālu, Alma pienu ar 2,5% tauku saturu novērtēja kā labāko pienu kafijai pēc tā garšas un putu īpašībām.

“Katrs barista un kafijas gardēdis zina, cik svarīgs kafijas dzēriena gatavošanā ir piens - ideāls piens ir tāds, kas nenomāc kvalitatīvas kafijas garšu, to izceļ ar patīkami zīdainu tekstūru, un kafijas dzērienu ļauj pārklāt ar krēmīgu, bet vienlaikus noturīgu putu slāni,” stāsta festivāla sacensību organizatore Sille Küttnere, kura veica pētījumu.

Pētījuma gaitā 115 kafijas ekspertiem, kuri piedalījās kafijas festivāla speciālistu sesijās, balstoties uz viņu pieredzi tika jautāts, cik lielā mērā piena īpašības ietekmē tas, kura ražotāja piens tas ir.

“Vairāk nekā puse jeb 54% no aptaujātajiem kafijas ekspertiem norādīja, ka, viņuprāt, dažādu ražotāju pieni ir ļoti atšķirīgi. Galvenie mainīgie bija piena garša, krēmīgums un manāma atšķirība piena tekstūrā un smaržā,” stāsta Sille Küttnere, sniedzot atsauksmes no kafijas ekspertiem.

Trešdaļa aptaujāto uzskatīja, ka ražotājam ir zināma ietekme uz piena īpašībām, bet nedaudz vairāk kā desmitā daļa teica, ka ražotājam nav nekādas nozīmes.

Pētījumā 62% kafijas ekspertu kā iecienītāko pienu kafijai minēja Alma pienu, kam sekoja 21% respondentu, kam iecienītākais ir Farm milk piens un 19%, kam iecienītākais ir Tere piens.

Turklāt speciālistiem, kuri apmeklēja festivālu, tika jautāts, kāda tipa pienu viņiem patīk pievienot kafijas dzērieniem.

Vairāk nekā puse no kafijas ekspertiem kafijas dzērienos dod priekšroku klasiskajam dzeramajam pienam ar 2,5% tauku saturu, 32% aptaujāto apgalvoja, ka viņiem patīk nedaudz pilnīgāks piens jeb 3,5% pilnpiens. Arī to cilvēku skaits, kuri kafijai pievieno visdažādākos augu bāzes dzērienus ir visai liels - viena piektā daļa dod priekšroku augu bāzes alternatīvām.

Pēc Valio Eesti AS mārketinga un produktu attīstības direktores Kristas Kalbinas teiktā, prasīgo kafijas meistaru apstiprinājums ir liela atzinība Valio komandai, jo piena izvēlē viņi ir tikpat kritiski, kā, piemēram, kafijas pupiņu izvēlē.

“Ik dienas Laeva pienotavā strādājam, lai Alma piens būtu tīrs, augstākās kvalitātes piens kafijai. Mums ir ļoti svarīgi, ka labākie kafijas eksperti ir pamanījuši un atzinuši mūsu centienu rezultātus,” atzīst Kalbina.