2/3/2021

5 mirkļi Tavā dienā, kad nepieciešama vitamīniem bagāta lutināšana

Alise Veedla, Valio produktu grupas un zīmola vadītāja, sniedz padomus par svarīgākajiem brīžiem dienā, kad varat iedrošināt bērnus un vecākus paņemt pārtraukumu, lai baudītu uzkodu, kas stiprina organisma veselību. “Kad ēdienreizes tiek izlaistas bieži, ķermenis cieš no pastāvīga enerģijas trūkuma un sāk pieprasīt neveselīgo. Ar labi pārdomātām maltīšu un uzkodu opcijām, saglabāsiet veselību, būsiet laimīgi un uz spontāno pirkumu rēķina ietaupīsiet gan laiku, gan naudu,” iesaka Veedla.

Brokastis - dienas vissvarīgākā maltīte

Vai esat pieradis dzirdēt, ka brokastis joprojām ir dienas vissvarīgākā maltīte? Jo tā tas ir. Veselīgs ķermeņa svars un laba atmiņa nav vienīgie argumenti brokastīm - 2013. gada pētījumā atklājās, ka tiem, kas ieturēja brokastis, bija labākas kognitīvās spējas, jo viņu ķermenis bija saņēmis vairāk barības vielu un vitamīnu. Tādēļ, piemēram, vitamīniem bagāts jogurta dzēriens ir ļoti laba izvēle brokastīm. Īpaši tiem, kas brokastis mēdz izlaist, jo nejūtas izsalkuši.

Skolēniem launagā

Regulāras maltītes ir īpaši svarīgas skolēniem, lai novērstu izsalkumu un zemu cukura līmeni asinīs garās dienās, kas savukārt noved pie noguruma, garastāvokļa maiņām un neveselīgas pārtikas patēriņa. Ar daudzpusīgām un vitamīniem bagātām uzkodām, jūs palīdzat savam bērnam nodrošināt stabilu enerģijas līmeni visas dienas garumā. Ideālā gadījumā starp ēdienreizēm būtu jābūt ne vairāk kā 3-4 stundām.

Pirms treniņa

Lai sasniegtu labākus treniņu rezultātus, jāpievērš uzmanība arī pareizam uzturam. Pirms treniņa vienmēr noder kāda viegla uzkoda enerģijai, kas nerada smaguma sajūtu. Piemēram, 30-60 minūtes pirms treniņa sākuma var izdzert barojošu smūtiju, ēst augļus vai pilngraudu maizi ar riekstu sviestu. Intensīvu treniņu noslodzes gadījumā, treniņu dienas rītā somā iemetiet Alma Vita+ jogurta dzērienu, kuru vēlāk, gaidot treniņu, var izdzert uzkodas vietā. Lietojot regulāri, tajā esošais B12 vitamīns palīdz mazināt nogurumu un spēku izsīkumu.

Našķu vietā

Pēc kārtīgām pusdienām atgriežoties pie darbiem, nereti sāk kāroties kādu našķi. Kā atrast alternatīvu, kas atbrīvos jūs no apburtā apetītes loka? Risinājums var slēpties olbaltumvielu patēriņā. Olbaltumvielas paātrina vielmaiņu, palielina enerģijas līmeni un stabilizē glikozes līmeni asinīs. Turklāt tās rada sāta sajūtu uz ilgu laiku un tādējādi attur no domas par saldumiem. Uzkodā izvēlieties olbaltumvielām bagātu biezpiena krēmu vai Alma Vita+ jogurta dzērienu 100 g pudelītē, kas ir tieši tāds daudzums, lai apmierinātu Jūsu apetīti.

Lai mazinātu izsalkumu pirms miega

Pēc uztura ekspertu domām, vakariņās ieteicams ēst mazāku maltīti, nekā pusdienās vai brokastīs. Un ne vēlāk kā 3 stundas pirms miega. Tomēr, ja ejot gulēt vēders sāk burkšķēt, sātīgu desas maizi var aizstāt ar vieglu jogurta dzērienu, kas rada sāta sajūtu, nepārslogojot kuņģi.