Lauku piena vērtīgās īpašības

Senāk pilnpienu ieteica dzert galvenokārt bērniem, kam barojošais dzēriens kalpoja kā labs palīgs organisma augšanas procesā. Tomēr šobrīd veikalu plauktos arvien lielāku vietu ieņem tieši pilnpiens ar 3,5% vai svārstīgo tauku saturu.

Alma piena eksperte Elle Musta, kas Valio Laeva pienotavā strādā jau vairāk kā 20 gadus, treknāku pienu iesaka visiem, kam svarīgas šīs īpašības:

Vitamīni

Pēc Alma piena ekspertes teiktā, galvenokārt piens ir svarīgs kalcija un magnēzija avots, tomēr Alma piens ar svārstīgo tauku saturu 3,8-4,2%, pateicoties savam augstajam tauku procentam, palīdz uzņemt arī dažādus citus vitamīnus. „Lai tādi taukos šķīstošie vitamīni kā A, D, E, K labāk uzsūktos cilvēka organismā, ir nepieciešami tauki. Arī pēc pasterizēšanas piens ietver visus zināmākos vitamīnus un ir svarīgs to avots mūsu uzturā - piens papildus A, D, E un K vitamīniem satur arī dažādus B grupas vitamīnus,” skaidro eksperte.

Ķermeņa svars

Ilgstoši nopeltie tauki daudziem joprojām saistās ar lieko svaru. Tauki vien apaļīgu nepadarīs, tieši pretēji – tauki, kas gudrā veidā tiek lietoti uzturā, var palīdzēt tievēšanas procesā. „Spēcinošs pilnpiens un tā sastāvā esošās taukskābes sniedz sāta sajūtu, palēnina cukura uzsūkšanos asinsritē, kā arī novērš pārēšanās iespēju. Tādējādi piena cienītāji, kam ir veselīgs dzīvesveids, bez lieka satraukuma var droši lūkoties arī treknāka piena virzienā,” piebilst eksperte.

Mirdzoša āda

Jau Kleopatra un daudzas citas brīnišķīgas sievietes pēc viņas piemēra ir gājušas piena vannās, lai savu ādu uzturētu mīkstu, vingru un mirdzošu. Tas nebūt nav bijis velti - proti, pilnpiens satur bagātīgu daudzumu aminoskābju, antioksidantu un vitamīnu, kas baro un lutina ādu. „Tie, kam spēlēties ar ēdienu netīk, savu ādu var lutināt arī no iekšpuses. Alma lauku piens ar svārstīgo tauku procentu ir mazāk pārstrādāts, un tam piemīt dabiska garša. Lietojot uzturā pienu, mēs palīdzam organismam rūpēties arī par mūsu ādu,” apstiprina Alma piena eksperte Elle Musta.

Laimes sajūta

Vai zināji, ka piens mazina stresu? Glāze silta piena palīdz atslābināt saspringtus muskuļus un nomierināt nervus. „Vīrusu sezonā spēcinošajam piena dzērienam ieteicams pievienot arī medu. Ja saldā dzēriena gatavošanai izmantosi Alma lauku pienu un dabīgu medu, papildus veselības uzmundrināšanai, atgriezīsies bērnības atmiņās. Tā par spīti ziemas aukstumam sasildīsi gan savu ķermeni, gan sirdi!” iesaka Elle Musta. Eksotisku garšu cienītāji klasiskā piena dzērienu var papildināt ar kurkumu. Šī Indijas izcelsmes auga zeltīti dzeltenā sakne kopš seniem laikiem tiek lietota kā dziedniecisks līdzeklis, piemēram, Ķīnas medicīnā to izmanto arī depresijas ārstēšanai.