5 uzkodas, ko bez vainas apziņas baudīt vakarā

Maltītes vai uzkodas vakarā bieži vien tiek saistītas ar svara pieaugumu. Tomēr jaunākie pētījumi pierāda, ka maltīte pirms došanās pie miera nodrošina labu miegu un tādējādi netieši veicina svara zudumu - protams, ja tiek patērēta pareizā pārtika.

Miega kvalitātes pasliktināšanās bieži tiek novērota cilvēkiem, kuri uzsākuši trenēties un par katru cenu vēlas zaudēt svaru.

Ott Kiivikas, fitnesa eksperts, kurš piedalījies Valio PROfeel proteīna jogurtu un biezpiena krēmu izstrādē, rudens-ziemas treniņu sezonas sākumā vēlas atgādināt, ka cilvēkiem pret ēdienu būtu jāsaglabā saprātīga attieksme.

“Mēs nereti nosakām pārāk stingrus un nepamatotus ierobežojumus, vienlaikus intensīvi trenējoties līdz vēlam vakaram. Šāds dzīvesveids ātri rezultējas uzturvielu trūkumā, kas savukārt izraisa sliktu pašsajūtu un motivācijas trūkumu,” skaidro Ott Kiivikas.

Viņš uzskata - cilvēkam, kas nodarbojas ar treniņiem, kvalitatīvs miegs ir ļoti svarīgs: “Tieši miera stāvoklī mūsu ķermenis visintensīvāk nodarbojas ar muskuļu atjaunošanu. Tam ir nepieciešamas olbaltumvielas, kas palīdz muskuļiem atjaunoties. Mērens olbaltumvielu patēriņš vakariņu laikā palīdz nodrošināt labāku miegu.”

Fitnesa eksperts Ott Kiivikas iesaka uzkodas, ko droši var baudīt arī vēlu vakarā, pārnākot mājās no treniņa un nebaidoties zaudēt treniņā iegūtos rezultātus:

  1. Ola. Šis klasiskais brokastu produkts ir piemērots arī izsalkuma remdēšanai vakaros. Olas ir bagātas ar vitamīniem, un to olbaltumvielām ir ļoti augsta uzturvērtība. Turklāt olas satur taukus, kas palēnina olbaltumvielu uzsūkšanās procesu.
  2. Tītara fileja. Tītara gaļa satur triptofānu - neaizstājamu aminoskābi, kam nereti piedēvē hipnotisku iedarbību. Papildus ķīmiskajam sastāvam, kas veicina miegu, mājputnu gaļa ar zemu tauku saturu satur mazāk kaloriju, bet vienlaikus garšo labi.
  3. Valio PROfeel biezpiena krēms ar ķiršiem. PROfeel biezpiena krēmi satur daudz olbaltumvielu un maz ogļhidrātu. Biezpienā esošās olbaltumvielas lēnām uzsūcas organismā un nodrošina nakts laikā nepieciešamās aminoskābes. Ķirši satur dabisko melatonīnu - hormonu, kas saīsina aizmigšanai nepieciešamo laiku.
  4. Humuss. Šis Tuvo Austrumu modernais produkts, ko gatavo no auna zirņiem, ir bagāts ar šķiedrvielām un olbaltumvielām. Tas ir lieliski piemērots baudīšanai kopā ar mazkaloriju dārzeņiem.
  5. Kefīrs. Dažādi pētījumi apstiprina saikni starp pareizu gremošanas procesu, kuņģa-zarnu trakta mikrofloru un svara zudumu. Papildus gremošanas probiotikām kefīrs satur kalciju, kam ir stresu mazinoša un nomierinoša iedarbība.